Agrowłókniny i agrotkaniny

Zastosowanie agrowłókniny do ściółkowania

<h2>Zastosowanie agrowł&oacute;kniny do ści&oacute;łkowania</h2>

Agrowłóknina nadaje się do ściółkowania krzewów iglastych czy roślin jagodowych. Jest dobrym rozwiązaniem również pod truskawki, porzeczki, agrest, borówki czy inne rośliny należące do tej grupy. Zaletą czarnej agrowłókniny jest skuteczne zapobieganie wyrastaniu chwastów pomiędzy uprawami. Dodatkowo doskonale nadaje się także jako zabezpieczenie kopców warzywnych.

 

Struktura agrowłókniny została zaprojektowana taki sposób, aby umożliwiać przesiąkanie wody deszczowej do ziemi. Jednocześnie zabezpiecza ona grunt wokół rośliny przed nadmiernym wysychaniem, zatrzymując wodę w glebie na dłużej. To znacznie ułatwia utrzymanie gospodarki wodnej upraw na właściwym poziomie.

 

Długość- od 5m do 100m, szerokość- od 1,6m do 3,2m

Zastosowanie agrotkaniny (maty szkółkarskiej)

<h2>Zastosowanie agrotkaniny&nbsp;(maty szk&oacute;łkarskiej)</h2>

Agrotkanina, nazywana także matą ściółkującą lub matą szkółkarską jest tkaniną zapobiegającą wyrastaniu chwastów. Wykonana jest z tworzywa polipropylenowego o widocznym splocie i wysokiej trwałości.

 

Główną zaletą tego materiału jest skuteczna walka z chwastami. Ze względu na większą trwałość niż w przypadku agrowłókniny, agrotkanina lepiej sprawdzi się pod powierzchnie, które chcemy wysypać kamieniem. W przypadku tego materiału nie musimy obawiać się przetarć ani rozcięć grysami lub innymi odmianami kamienia o ostrych krawędziach.

 

Długość- od 5m do 100m, szerokość- od 1,1m do 3,2m

Zastosowanie agrowłókniny okrywowej

<h2>Zastosowanie agrowł&oacute;kniny okrywowej</h2>

Agrowłókniny okrywowe szczególnie przydadzą się w chłodniejszych miesiącach do zabezpieczenia roślin przed zmarznięciem.

 

Zimowe- grubsze na zimę a wiosenne- cieńsze na kwietniowe przymrozki.

Zastosowanie geowłókniny

<h2>Zastosowanie geowł&oacute;kniny</h2>

Geowłóknina łączy w sobie cechy agrowłókniny i tkaniny. Wykonana jest z ciągłego włókna i pełni funkcję separacyjną i ochronną. Przepuszcza wodę i powietrze.

 

Główne zastosowanie geowłókniny:

  • budowa systemów drenarskich – gdy zachodzi konieczność odprowadzania nadmiaru wody z działki;
  • budowa podjazdów i ścieżek ogrodowych – świetnie sprawdzi się jako materiał separujący oraz stabilizujący podłoże, zapewniając przy tym swobodny przepływ wody. Stanowi dobre zabezpieczenie przed osiadaniem i chwianiem, zapewniając stabilność konstrukcji;
  • budowa oczek wodnych – układana pomiędzy folią, a podłożem skutecznie chroni konstrukcję oczka uniemożliwiając jej mechaniczne uszkodzenie przerastającymi korzeniami lub kamieniami.

 

Długość- od 10m do 100m, szerokość- od 1m do 1,5m

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 fargotarnowo.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.